Рефракційна терапія рогівки – це новий, не хірургічний метод корекції зору шляхом зміни кривизни та оптичної сили рогівки. Рефракційна терапія, або ортокератологія, має вже більш ніж 40-річну історію, коли вперше почали застосовувати лінзи спеціальної форми для тимчасової зміни заломлюючої сили рогівки. Новий напрямок рефракційної терапії – нічна рефракційна терапія – отримав офіційне визнання у 2002 році.

До останнього часу, для корекції короткозорості, доводилося носити окуляри з лінзами, що розсіюють (увігнуте скло) або контактні лінзи, щоб сфокусувати зображення на сітківці. Однак, корекція окулярами та м'якими контактними лінзами не відповідає вимогам сучасного динамічного життя, особливо у дітей та підлітків, створює безліч незручностей та обмежень як при заняттях спортом, так і у повсякденному житті, а також не зупиняє розвиток короткозорості. Сьогодні виправити короткозорість можна також з допомогою лазерної корекції зору чи рефракційної терапії.

РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ – ВПЕРШЕ В УКРАЇНІ!

Фахівці нашого центру пройшли оригінальну підготовку в компанії Paragon (США) та отримали відповідні дипломи.

Офтальмологічний центр зареєстровано у міжнародному реєстрі клінік, які мають дозвіл на призначення рефракційної терапії.

Paragon CRT

Це спеціально розроблені терапевтичні контактні лінзи, які м'яко та тимчасово змінюють кривизну поверхні рогівки, поки Ви спите. Ефект, отриманий в результаті рефракційної терапії, коли Ви знімаєте лінзу, нагадує результат лазерної корекції – сплощення центральної частини рогівки, отже, – ослаблення заломлюючої сили. Це дає короткозорим людям можливість добре бачити без окулярів та денних лінз.

Відмінність у тому, що ефект рефракційної терапії є тимчасовим. Якщо припинити надягати Paragon CRT-лінзи, то через кілька днів (72-76 годин) рогівка відновлює колишню форму і початковий зір повертається.

Проведені великі наукові дослідження та ретельні клінічні випробування довели безпеку та високу ефективність нового напряму для всіх вікових груп.

Метод рефракційної терапії рогівки за допомогою Paragon CRT після 3-річних клінічних випробувань (спостереження понад 6000 добровольців) був сертифікований у 2002 році у США (FDA approval) та у країнах об'єднаної Європи (РЄ). Ці клінічні дослідження показали повну безпеку застосування контактних лінз Paragon CRT у дітей з 6 років.

У 2005 році рефракційна терапія за допомогою лінз Paragon CRT-100 сертифікована Міністерством охорони здоров'я України та рекомендована до застосування.

Як діють терапевтичні лінзи

Лінзи мають дві різні за дією поверхні. Зовнішня – оптична – активно заломлює світло (як звичайні лінзи) і дає можливість отримати в них 100% зір. Внутрішня має складну поверхню, яка активно впливає на поверхневий шар рогівки та змушує покривні клітини рогівки дозовано мігрувати від центру до периферії. Клітини, залишаючись живими, займають нові місця. При цьому заломлююча сила рогівки змінюється на необхідну величину. Коли пацієнт знімає лінзу, ефект зберігається до 48 годин, зображення фокусується на сітківці і людина добре бачить.

З якого матеріалу виготовлені нічні лінзи PARAGON CRT-100

Лінзи Paragon CRT-100 виготовлені зі 100% газопроникного матеріалу – очищеного флюороселіконо-акрилату – Paflufcon. Створенню цього дивовижного матеріалу, що дозволило виготовити лінзи зі 100% кисневою проникністю, передували 10-річні дослідження, включаючи кілька космічних польотів для вивчення фізичних властивостей матеріалів (полімеризації) в умовах невагомості. Сьогодні всі провідні компанії світу, які виробляють лінзи для рефракційної терапії, використовують матеріал компанії Paragon.

Кому показано нічні лінзи PARAGON CRT-100?

Лінзи Paragon CRT-100 призначені для корекції короткозорості до -7.0D з астигматизмом трохи більше -1.75D. Вони підходять для людей різного віку, у тому числі дітей починаючи з 6-річного віку.

  • Рефракційна терапія рекомендована тим, хто через професійні умови (пил, перепади температури, підвищена вологість або сухість) не може користуватися окулярами та денними контактними лінзами.

  • Це може бути чудовим рішенням і для тих, у кого з якихось причин є непереносимість м'яких контактних лінз (алергічна реакція, кисневе голодування рогівки, вростання судин у рогівку, виражене зниження чутливості рогівки).

  • Рефракційна терапія підходить і для тих, кому не може бути зроблено лазерну корекцію зору через занадто тонку рогівку, або хто просто боїться операцій.

Лікування терапевтичними лінзами у Дніпрі

Корекція зору у дітей

Рефракційна терапія може дуже допомогти короткозорим дітям.

По-перше, рефракційні хірургічні операції до 18-21 року робити не можна.

По-друге, світовий досвід застосування рефракційної терапії показав, що порівняно з дітьми, які застосовують корекцію окулярами або денними контактними лінзами, у дітей та підлітків, які застосовують метод рефракційної терапії, прогресування короткозорості уповільнюється, а в 40% випадків вдається повністю зупинити її розвиток.

По-третє, рефракційна терапія позбавляє всіх обмежень під час неспання, пов'язаних з носінням окулярів і звичайних контактних лінз. Можна бігати, стрибати, плавати, терти очі тощо.

По-четверте, користування нічними лінзами дозволяє зняти психологічні проблеми в дітей, пов'язані з носінням окулярів.

Справа в тому, що при носінні окулярів м'язовий апарат ока дитини розвивається не фізіологічно. М'язи, які відповідають за фокусування ока, зазвичай слабші, ніж у здоровому оці. Використання окулярів для корекції не дає можливості розвиватися та тренуватися м'язам у повному обсязі, короткозорість продовжує зростати.

До цього часу для того, щоб зупинити розвиток короткозорості, застосовувалися різні методики апаратного розвитку м'язів (міостимуляція, електрофорез, магнітотерапія). Однак ці процедури, що займають багато часу, прив'язуючи дітей до лікарні, не вирішували проблему кардинально. Адже вийшовши зі стін лікарні та припинивши вправи на приладах, дитина та її очі потрапляли у ті ж несприятливі умови зорових навантажень.

При застосуванні рефракційної терапії очи дитини стають візуально нормальними і протягом усього дня несуть правильні, фізіологічні навантаження та розвивають м'язовий апарат ока, перешкоджаючи тим самим подальшому розвитку короткозорості.

Таким чином, дитина активно і повноцінно живе з добрим зором і одночасно протягом усього дня тренує свої очі.

Рекомендований графік носіння

Лінзи надягають на ніч. Добре підібрані, вони забезпечують повний комфорт із заплющеними очима. Лінзи необхідно надягати за 5-10 хвилин до сну.

Повідомте лікаря про свої відчуття вранці після першого дня носіння. Відвідати спеціаліста краще за кілька годин після пробудження, при цьому Ви повинні знаходитися в лінзах.

Наступного ж ранку після першої ночі носіння лінз Ваш зір значно покращиться, проте може не досягти 100%. Стійкий остаточний ефект (100% зір протягом більше 24 годин) буде досягнутий протягом 4-7 днів (залежно від ступеня початкової короткозорості). Середній час носіння лінз вночі становить від 6 до 8 годин.

У процесі користування рефракційною терапією лінзи можуть бути замінені лікарем з метою досягнення максимального ефекту та комфортності. Термін користування однією лінзою становить один рік. Після цього терміну дія лінзи не змінюється, але її киснева проникність зменшується. Тому ми рекомендуємо оновлювати лінзи щороку.

Після початку курсу терапії пацієнти оглядаються через тиждень, через місяць, а потім кожні 3 місяці.
При призначенні рефракційної терапії офтальмологічний центр «ЗІНИЦЯ» підписує з пацієнтом юридичний договір, у якому зазначено строки спостереження, режим консультацій та умови користування лінзами.

Догляд за лінзами досить простий. Вони механічно миються в розчинах для м'яких контактних лінз після кожного надягання та зберігаються у звичайних контейнерах. Для ідеального очищення лінз від будь-яких частинок білкових відкладень, ворсинок, а також стерилізації використовується ультразвукове портативне чищення.

Ваші лінзи в будь-який момент можуть бути очищені за 2 хвилини та простерилізовані за 6 хвилин. Очищення може бути здійснене в офтальмологічному центрі «ЗІНИЦЯ». Ви також можете придбати портативну ультразвукову чистку для особистого користування.

Рефракційна терапія рогівки – це новий, HE хірургічний метод корекції зору шляхом зміни кривизни та оптичної сили рогівки.

Процес відбувається, поки ви спите. Ви надягаєте лінзи на ніч, знімаєте лінзи вранці (коли прокидаєтеся) і чудово бачите цілий день (24-48 годин) без додаткової корекції (тобто без окулярів і без лінз).

Рефракційна терапія чи звичайні контактні лінзи?

Нормальна фізіологія передньої поверхні ока тою чи іншою мірою порушується при носінні контактних лінз. Нічні лінзи знаходяться на оці 6-8 годин, поки Ви спите, а м'які контактні лінзи – 12-14 годин під час неспання.

Рогівка немає кровоносних судин, тому дихає лише атмосферним киснем. Звичайно, якщо між рогівкою та атмосферою є перешкода у вигляді контактної лінзи, рогівка дихає гірше. Вночі, коли повіки закриті, надходження кисню до рогівки ще більше знижується, проте це фізіологічний стан, до якого наш організм адаптований.

Якщо ж вранці на око надягається контактна лінза, рогівка продовжує недоотримувати кисень і, по суті, перебуває в стані кисневого голодування (гіпоксії) цілодобово. Хронічна гіпоксія може викликати вростання судин у рогівку (неоваскуляризацію), що з часом може призвести до зниження зору.

Обмін сльози – дуже важливий процес. Досить сказати, що сльоза змиває з ока частинки пилу та смогу, забезпечуючи перший бар'єр захисту. Крім того, сльоза транспортує до рогівки поживні речовини та видаляє розчинні продукти її життєдіяльності. Звичайні контактні лінзи порушують обмін сльози, м'які – дуже значно, жорсткі – значно меншою мірою. При рефракційній терапії вдень контактна лінза на оці взагалі відсутня, тому сльозообмін зовсім не порушується.

Випаровування води з поверхні м'яких контактних лінз більше, ніж з поверхні ока без лінзи, що змушує слізні залози працювати з підвищеним навантаженням. Згодом це може призвести до недостатності утворення сльози і так званого «сухого ока». При рефракційній терапії цей механізм відсутній, тому процес утворення слізної рідини не порушується.

На поверхні контактних лінз (в першу чергу м'яких) поступово формуються відкладення, що складаються в основному з білків із порушеною структурою (денатурованих). Останні є чужорідними для організму, що згодом може призводити до запальних реакцій – кон'юнктивітів з алергійним компонентом. Жорсткі газопроникні лінзи і особливо лінзи Paragon CRT набагато безпечніші в цьому сенсі.

Крім того, при рефракційній терапії пацієнт в активну добу вільний від обмежень, пов'язаних із звичайними контактними лінзами (косметика, пил, аерозолі, дим, вітер та інші фактори впливу).

Часто задавані питання

Чи всі можуть користуватися рефракційною терапією рогівки Paragon CRT?
РТР ефективна для корекції короткозорості до (-)7.0D з астигматизмом до -1.75D. Вікових обмежень для застосування лінз Paragon CRT не існує.

Чи можна за допомогою рефракційної терапії рогівки вилікувати короткозорість?
На сьогоднішній день, на жаль, немає способу лікування короткозорості, але РТР – це єдиний метод, що дозволяє зупинити її розвиток, запобігти розвитку спазму акомодації.

Чи ефект рефракційної терапії рогівки постійним?
Ні. Ефект РТР тимчасовий. Якщо ви припиняєте користування лінзами, зір повертається до свого початкового стану за 72 години. Це дуже зручно, тому що дає Вам свободу вибору: Ви можете повернутися до окулярів, м'яких контактних лінз або провести лазерну корекцію зору в будь-який момент.

Чи є протипоказання до користування нічними лінзами?
Протипоказання до користування нічними лінзами Paragon ті ж, що й для м'яких контактних лінз – запальні та дистрофічні захворювання рогівки.

Скільки років поспіль можна носити лінзи Paragon?
Лінзи Paragon CRT-100 завдяки їх 100% газопроникності є високо гігієнічними, тобто не викликають кисневого голодування рогівки. Розміри лінзи менші, ніж діаметр рогівки, і тому периферична частина рогівки не покривається лінзою. Сльозообмін та газообмін при користуванні нічними лінзами оптимальний. Тому користуватися нічними рефракційними лінзами Paragon CRT-100 можна багато років без будь-яких побічних результатів.

З якого віку можна користуватися нічними лінзами?
Нічні лінзи сертифіковані для застосування з 6-річного віку. Рефракційна терапія дозволяє загальмувати короткозорість, тому застосування нічних лінз доцільно розпочинати на ранніх етапах її розвитку дитини.

Які ускладнення можуть виникнути при використанні нічної корекції Paragon CRT-100?
У поодиноких випадках користування нічними лінзами Paragon CRT-100 може виникнути сухість очей, набряк поверхневих шарів епітелію. Інфекційні ускладнення виникають дуже рідко. За міжнародною офіційною статистикою, отриманою при клінічному інтерактивному спостереженні 150 тисяч пацієнтів, що мають рефракційну терапію понад 2 роки, було зареєстровано 8 випадків інфекційних ускладнень, що склало 0,0006% (при користуванні м'якими контактними лінзами цей відсоток становить 0,0039%).

м. Дніпро, пл. Соборна, 8
(пл. Жовтнева, 8)

(093) 969-34-55


Пн-Пт — 9:00-18:00
Сб — 9:00-16:00