Виберіть свою мову

Астигматизм – в основному вроджене захворювання, що передається у спадок. Якщо говорити науковими термінами, то у людини, яка страждає на астигматизм, рогівка ока чи кришталик мають нестандартну (неправильну) форму. Око має два оптичні фокуси, які, у свою чергу, розташовані абсолютно не в тому напрямку і значно спотворюють картинку.

Наш зір – це один із життєво важливих рецепторів людського тіла, без якого людині дуже важко. Поганий зір або його відсутність значно погіршує якість життя загалом. Однією з причин (захворювань) зорової системи є астигматизм.

Астигматизм у дітей

Найчастіше, у нашій практиці у місті Дніпро, ми зустрічаємо астигматизм у дітей, оскільки, як вже згадувалося раніше, це захворювання спадкове. Але найсумніше те, що астигматизм може проявити себе в будь-якому віці. Погіршення зору можуть статися як у ранньому дитинстві, так і в більш зрілому віці, хоча в основному це відбувається у дітей віком до двох років.

Якщо ви побачили, що ваше чадо часто скаржиться на головний біль у надбрівній ділянці, швидко втомлюється, каже, що погано бачить – це можуть бути перші ознаки хвороби. В першу чергу ви повинні звернутися за консультацією до офтальмолога для встановлення діагнозу і тільки потім приступати до лікування.

У чому полягає лікування астигматизму?

Якщо сталося так, що лікар шляхом проведення діагностики поставив вам нерадісний діагноз астигматизм не варто засмучуватися, потрібно серйозно поставитися до цього питання і з точністю виконати всі рекомендації фахівця. Здебільшого лікування астигматизму в дітей проводять методом призначення носіння контактних лінз, окулярів протягом усього життя.

Хворій дитині також варто відвідувати свого лікаря не менше двох разів на рік. Це потрібно для того, щоб фахівець міг стежити за зростанням очей та вчасно змінювати потрібну оптику. На превеликий жаль, таке захворювання, як астигматизм цілком невиліковне, але на велику радість воно не прогресує так, як, наприклад, близорукість.

За умови дотримання всіх рекомендацій лікаря, захворювання завжди можна контролювати, не втрачаючи при цьому гостроти зору. Головне не затягувати і вчасно звернутися по допомогу до досвідченого офтальмолога для встановлення діагнозу.

Лікування астигматизму у Дніпрі

Оперативний метод лікування астигматизму

Якщо час було втрачено, зір сильно погіршився, не було вчасно призначено лікування, то після вісімнадцяти років фахівці пропонують лазерну корекцію зору.

Лазерна корекція – це максимально безпечний та ефективний метод в офтальмології, спрямований на лікування астигматизму, короткозорості та інших захворювань.

За допомогою лазера фахівці впливають на рогівку ока, змінюючи її форму, тим самим дозволяючи зображенню фокусуватися на сітківці та передавати більш правильну та точну картинку (зображення) своєму господареві. Звичайно, як і будь-яке інше втручання до організму людини, лазерна корекція має свої обмеження.

Саме тому досвідчені фахівці завжди проведуть низку обстежень, аналізів для встановлення точного діагнозу і лише потім призначать правильне та ефективне лікування захворювання.

Лікування астигматизму.

Астигматизм – патологія, яка зустрічається у будь-якому віці. Вона є відхиленням від норми поверхні оптичних середовищ ока, що відрізняється відсутністю фокусування. Через це пацієнт починає бачити світ спотворено і розпливчасто. В основному причиною його появи є неправильна форма рогівки: у здорової людини вона має сферичну форму, а при астигматизмі – нерівномірну. Світлові промені починають переломлюватися з різною силою, і не можуть зійтися на одній точці. Лікування астигматизму підбирається окремо з урахуванням ступеня прогресування захворювання.

Які види патології існують?

Прийнято розрізняти такі патологічні типи:

  • вроджений
  • набутий

Астигматизм на початковій стадії може залишатися непоміченим, оскільки багато хто думає, що основний винуватець погіршення зору – короткозорість. Основними проявами патології буде:

  • перестановка букв під час читання;
  • спотворене сприйняття предметів;
  • швидка втомлюваність очей.

Патологія вимагає регулярної діагностики та лікування. Наш медичний Центрі діагностики зору “Зіниця” використовує інноваційний підхід у терапії, що дозволяє досягти бажаного результату.

Ступені патології та її небезпека.

Лікарі виділяють такі етапи патологічного прогресування:

  • слабкий – менше 2,0 діоптрій;
  • середній – від 2,5 до 5,0 діоптрій;
  • складний – більше 5,0 діоптрій

Небезпека захворювання в тому, що при зниженні якості зору проведення корекції ускладнюється. Людина може скаржитися на погане самопочуття або головний біль.

Діагностика.

Для встановлення діагнозу проводиться комплексне обстеження, яке передбачає:

  • перевірку гостроти зору як із корекцією, так і без неї;
  • визначення рефракції;
  • пошук причин розвитку патології;
  • офтальмоскопію.

В результаті лікар-офтальмолог отримує інформацію про стан зорової системи пацієнта, і підбирає високоефективне лікування астигматизму.

Методи боротьби з патологією.

Залежно від прогресування захворювання та особливостей пацієнта, пропонуються наступні варіанти:

  • лазерна корекція – сучасне рішення, яке передбачає висічення тонких частин рогівки, що забезпечує отримання потрібної форми ока;
  • очкова або лінзова корекція. Лікар підбирає окуляри або лінзи, що дозволяють покращити гостроту зору
  • рефракційна заміна кришталика – це оперативне втручання, при якому імплантують в око кришталик з необхідними характеристиками. У результаті людина бачить чітку картинку.

Важливо! Для кожного пацієнта рекомендації відрізнятимуться, потому що вирішення кожної проблеми повинно бути індивідуальним!

Короткі підсумки.

Астигматизм може розвиватися як самостійне захворювання або на додаток з іншими патологіями. Його своєчасна діагностика має значення для подальшої терапії. У нашому офтальмологічному Центрі діагностики зору “Зіниця” лікування астигматизму у дорослих проводиться з використанням інноваційних методів, що довели свою ефективність.

м. Дніпро, пл. Соборна, 8
(пл. Жовтнева, 8)

093 969-34-55
Пн-Пт — 9:00-18:00
Сб — 9:00-16:00