Виберіть свою мову
Контактна корекція зору (використання контактних лінз з метою виправлення патології органу зору) набула в наші дні широкого поширення, проте новачки у поводженні з лінзами часто задаються питанням, чому віддати перевагу: окулярам або контактним лінзам.
Контактні лінзи
Контактні лінзи – чудова альтернатива окулярам. До найбільш явних плюсів лінз можна віднести зручність у користуванні. Ви можете спокійно займатися спортом, не боячись втратити очки, не відчуваєте тиску на вуха та перенісся, бачите навколишній світ у всіх його фарбах без жодного оптичного спотворення. Контактні лінзи можуть носити майже всі за відсутності протипоказань.
Багато хто вважає, що контактні лінзи підходять лише для корекції короткозорості (міопії), проте це не так. За будь-яких аномалій рефракції це гідна альтернатива окулярам (крім випадків, коли контактні лінзи протипоказані).
Іноді тільки за рахунок використання контактних лінз можна досягти значного покращення зору. Однак у деяких випадках порушення зору використовувати лінзи буває недоцільно, наприклад при пресбіопії (віковій зміні зору).
У випадку з пресбіопією корекція потрібна виключно для роботи на близькій відстані, а постійно знімати та одягати лінзи, щоб розглянути необхідні предмети на різній відстані просто неможливо.
Діагностика, лінзи, окуляри
Офтальмологічний центр «ЗІНИЦЯ» оснащений найсучаснішим обладнанням, необхідним для ретельної діагностики зору. При виявленні порушень наші офтальмологи підбирають оптимальний варіант корекції – окуляри або контактні лінзи.
Довірте вибір контактного коригування зору професійним офтальмологам. Своєчасна консультація з лікарем дозволить убезпечити себе від можливих ускладнень. Перед підбором лінз необхідно повне офтальмологічне обстеження. Тільки фахівець може підібрати тип лінз, який оптимально для Вас підходить, визначити головні параметри для придбання контактних лінз (радіус кривизни рогівки та оптичну силу лінз у діоптріях), пояснити пацієнтові правила носіння лінз, особливості догляду за ними та визначити регулярність заміни.
Від якості підбору контактної корекції зору залежить якість Вашого життя та здоров'я очей.
Контактна корекція зору – популярне рішення, що дозволяє виправити патології органів зору за допомогою лінз. Але, багато хто запитує: «Чи будуть вони краще, ніж окуляри?». Контактні лінзи – гарна заміна окулярам, оскільки вони радують практичністю використання. Таке рішення суттєво покращує якість життя, оскільки пацієнт може: займатися спортом, не боятися пошкодити скло, і бачити світ без оптичного спотворення.
За всіх проблем з рефракцією, лінзи будуть оптимальним рішенням. Вони дозволяють забезпечити відмінну чіткість зору, але є захворювання, при яких їх використання не має сенсу. Наприклад, коли відбувається вікова зміна зору.
Підбір лінз вимагає уважності, тому що потрібно правильно поставити діагноз і підібрати те рішення, яке буде комфортним та ефективним для пацієнта. Спочатку виконується комплексна діагностика, після чого лікар-офтальмолог отримує інформацію про стан зорової системи. Після, починається підбір з урахуванням наступних факторів:
Популярністю користуються МКЛ, тому що вони прості у використанні, мають оптимальний показник пропускання повітря, і не доставляють дискомфорту при носінні. Самостійно підібрати лінзи неможливо, оскільки лікар визначає основні параметри: радіус кривизни рогівки, оптичну силу та інші особливості.
Обов'язково проводиться пояснення того, як правильно носити МКЛ, як доглядати їх, і з якою періодичністю проводити заміну. Вони ніяк не впливають на швидкість зниження зору, але допоможуть забезпечити комфорт.
Корекція зору контактними лінзами – рішення, яке славиться практичністю. Але, залежно від захворювання, зір може продовжувати знижуватися, через що важливо його контролювати. Це дозволить своєчасно змінювати діоптрії та проводити корекцію. У середньому профілактичні огляди потрібні раз на півроку, якщо нічого не турбує. Якщо ви стали помічати, що ті МКЛ, які ви носите не забезпечують достатньої якості зору, потрібно провести їхню зміну.