Проблеми із зором можуть розпочатися у будь-якому віці. Часто доводиться констатувати, що ми просто відмахуємося від проблем з очами, відкладаючи візит до фахівця доти, поки зміни не набувають характеру незворотних. А потім вимагаємо неможливого: зцілити, відновити, повернути втрачене. Якісна діагностика зору у Дніпрі – основний етап профілактики очної патології, що дозволяє зберегти зір тривалий час.
Здоровій людині, без проблем із зором, достатньо планового відвідування офтальмолога раз на рік. Але при появі турбуючих симптомів, потрібно пройти діагностику якнайшвидше.
До таких симптомів належать:
- зниження гостроти зору; звуження/випадання ділянок поля зору;
- поява «мушок», «плям» перед очима;
- відчуття сухості, «піску» в очах;
- свербіж, печіння, дискомфорт в очах;
- почервоніння очей, повік;
- сльозотеча, світлобоязнь;
- швидка зорова стомлюваність.
Безумовно, будь-яка травма ока чи області орбіти, а також потрапляння в око чужорідного тіла є приводом невідкладного візиту до офтальмологічного центру.
Інструментальні дослідження
Своєчасно встановити точний діагноз – вкрай важливо як в офтальмології, так і в будь-якій іншій галузі медицини. В сучасних клініках вирішити це завдання лікарям допомагають технології, втілені у широкий спектр інструментальних досліджень. В офтальмологічному центрі «Зіниця» ми пропонуємо такі методи дослідження:
- Автокераторефрактометрія.
- Контактна і безконтактна тонометрія.
- Ультразвукове дослідження ока та орбіти.
- Фотографування переднього та заднього відрізків очного яблука.
- Оптична когерентна томографія переднього та заднього відрізків очного яблука.
- Статична та кінетична периметрія.
Периметрія – дослідження поля зору
Все, що ви здатні бачити довкола себе, зафіксувавши око, називається полем зору. Найменші дефекти, а також порушення його кордонів говорять про зміни у стані сітківки, зорового нерва та структур головного мозку. Статична периметрія дозволяє виявити ранні зміни полів зору, а також дає можливість аналізу його порушень.
Для периметрії ми використовуємо комп'ютерний периметр Octopus 900. Це сучасний, автоматичний, проекційний комп'ютерний периметр повного поля зору з інтегрованою автоматичною системою контролю фіксації погляду пацієнта та коригування його положення у процесі дослідження
Кому необхідне це дослідження?
- Пацієнтам із глаукомою.
- Пацієнтам із цукровим діабетом.
- При відшаруванні сітківки.
- Пацієнтам з дегенеративними та запальними захворюваннями сітківки та судинної оболонки.
- При патології зорового нерва та головного мозку.
За офіційною статистикою від глаукоми страждає 70 млн людей у всьому світі!
На жаль, половина всіх хворих навіть не підозрюють про свою недугу і дізнаються про неї лише коли 40% їх зорового нерва зазнало руйнування.
Якісна діагностика зору у Дніпрі
Оптична когерентна томографія (ОКТ)
Оптична когерентна томографія (ОКТ) – це сучасний високо інформативний метод дослідження переднього (рогівка, кут передньої камери, райдужка) та заднього (сітківка, зоровий нерв) відділів ока. ОКТ дає можливість побачити на знімках такі дрібні деталі будови ока, які неможливо оцінити іншими методами дослідження.
Головні переваги ОКТ:
- швидкість та точність (за кілька хвилин можна об'єктивно вивчити стан основних структур очного яблука);
- абсолютна безпека (дослідження проводиться з використанням світла);
- повна відсутність дискомфорту (під час дослідження немає контакту приладу з поверхнею очей).
Для оптичної когерентної томографії ми використовуємо OPTOVUE iVUE (США). Висока роздільна здатність дозволяє візуалізувати структури ока з точністю до 5 мікрометрів. А візуалізація центральної області сітківки допомагає виявити найдрібніші зміни, перш ніж вони стануть помітні самому пацієнту.
Кому необхідне це дослідження?
1. Пацієнтам із запальними та дегенеративними захворюваннями сітківки, судинними оклюзіями, порушеннями розвитку, новоутвореннями.
2. Пацієнтам з набряком центральної зони сітківки на фоні діабетичного ураження, вікової макулодистрофії, тромбозу центральної вени сітківки.
3. Пацієнтам з офтальмогіпертензією, підозрою на глаукому та глаукомою.
4. Пацієнтам з кератоконусом, дистрофічними та запальними захворюваннями рогівки.
Результати дослідження аналізуються, оцінюються та видаються пацієнту у вигляді кольорових відбитків. Всі відомості зберігаються в електронному архіві, за потреби можна оцінити динаміку змін та ефективність лікування.
Фотореєстрація очного дна
В ході обстеження, у лікаря часто виникає необхідність зафіксувати картину очного дна (сітківки, судин, диска зорового нерва), потримавши збільшене зображення деталей. Це важливо для оцінки ефективності лікування та спостереження за його динамікою. Тут не обійтися без спеціального високоточного фотографування очного дна.
Для цього ми використовуємо обладнання Topcon (Японія). Кольорове зображення очного дна миттєво з'являється на моніторі, де може бути детально вивчено. Потім воно зберігається в архіві і може бути видано пацієнту у друкованому або електронному вигляді.
Кому необхідне це дослідження?
1. Пацієнтам із діабетичною ретинопатією.
2. При судинних, запальних та дистрофічних захворюваннях сітківки.
3. Пацієнтам із новоутвореннями очного нерва.
4. При патології зорового нерва.
5. Пацієнтам із вродженими аномаліями очного дна.
- точне визначення гостроти зору та рефракції пацієнта;
- вимірювання внутрішньоочного тиску;
- вимірювання товщини рогівки;
- ультразвукове дослідження ока;
- біомікроскопію сітківки з широкою зіницею.
Ультразвукове дослідження (УЗД) очей та орбіт
Цей метод сучасного офтальмологічного дослідження інформативний, безпечний, а в деяких випадках й незамінний. За допомогою високоякісних зображень, сформованих ультразвуком можна виявити широкий спектр патологій.
У нашому центрі УЗД очей та орбіт проводиться на обладнанні французької фірми Quantel Medical.
УЗД – це безпечний неінвазивний метод дослідження структур очного яблука та орбіти, який застосовується без обмежень за загальним станом. Велика роздільна здатність ехографії та можливість проведення обстеження у реальному часі забезпечують високу інформативність методу. Ще це важливий додатковий метод обстеження дітей, оскільки не потребує седації та анестезії, а також не несе променевого навантаження.
Кому необхідне це дослідження?
1. Для обстеження пацієнтів із непрозорими оптичними середовищами (катаракта, більмо рогівки, крововилив у порожнину ока).
2. Для вимірювання розмірів очей при помилках рефракції (близорукість, далекозорість, астигматизм).
3. Для розрахунку оптичної сили інтраокулярних лінз (штучних кришталиків) для імплантації.
4. Пацієнтам із травмами очного яблука та орбіти.
5. Для діагностики внутрішньоочних крововиливів, розривів, відшарування сітківки.
6. При діагностиці утворень очного яблука та орбіти.
7. При травматичних ушкодженнях ока та орбіти.
8. Пацієнтам з ураженням м'язів ока та клітковини орбіти при захворюваннях щитовидної залози.