Лікування короткозорості

  • Короткозорість (міопія) (від давньогрец. μύω — «щурусь» і ὄψις — «погляд, зір») – це дефект (аномалія рефракції) зору, при якому зображення об'єкта фокусується не на сітківці ока, а перед нею, що веде до появи розмиття та нечіткості зображень предметів, що знаходяться вдалині.

При погляді на навколишні об'єкти, такої проблеми не виникає: короткозора людина досить добре бачить поблизу, звідси і з'явилася назва захворювання – короткозорість. Захворювання розвивається внаслідок зміни форми та розмірів очного яблука – нормальна (сферична) форма ока стає більш витягнутою, овальною.



Близько 70% пацієнтів-дітей мають це захворювання.

Швидкість ураження короткозорістю становить до однієї діоптрії на рік!
  • Короткозорість у дітей: діагностика, лікування
    Подбати про найцінніше, здоров'я дітей, найкраще зможуть лише батьки. А лікарі завжди прийдуть їм на допомогу.

    Лікувати маленьких пацієнтів дуже складно. Недостатньо бути просто кваліфікованим офтальмологом, необхідно добре розумітися на психології дітей та їх батьків. Радісні та здорові діти, вдячні батьки – гідна нагорода фахівцеві!
  • Короткозорість у дітей: причини
    Це захворювання може мати спадковий, вроджений чи набутий характер. Генетична схильність грає провідну роль у виникненні короткозорості, оскільки від батьків передається не захворювання, а ймовірність його появи.

    Диспропорція між довжиною очей та рефракцією свідчать про наявність вродженої короткозорості у дітей. Захворювання прогресує при підвищеній розтяжності склери. У цьому випадку можлива інвалідність зору.

    Причинами вродженої короткозорості є:

    • вроджені зміни рогівки або кришталика;
    • недоношеність;
    • генетичні зміни склери;
    • уроджена глаукома.

    Придбана короткозорість у дітей виникає та розвивається в школі. До основних факторів, що впливають виникнення захворювання, відносяться збільшення зорового навантаження, незбалансоване харчування, порушення постави, неправильна організація робочого місця, інтенсивне зростання дитини.

    Супутні захворювання: цукровий діабет, ГРЗ та інфекції можуть спровокувати виникнення недуги.

  • Короткозорість у дітей: лікування

    Сьогодні лікування короткозорості у дітей у Дніпрі проводиться з використанням наступних методів:

    • медикаментозного;
    • апаратного;
    • хірургічного;
    • фізіолікування;
    • масажу комірцевої зони.

    За допомогою нової апаратури можна швидко провести обстеження дитини. Проводиться корекція короткозорості у дітей із використанням сучасних комп'ютерних методик. Застосування склеропластики дозволяє зупинити прогресуюче захворювання.

    Зображення на сітківці ока розфокусовується через видовження очного яблука. У зв'язку з цим знижується зір у далечінь. Діти примружуються, щоб зображення було чітким.

    Видовження очного яблука впливає на сітківку. Прогресують дистрофічні зміни і з'являються на очному дні. Внаслідок цього може виникнути сліпота. Лікування короткозорості у дітей має комплекс
  • Короткозорість у дітей: лікування
    Для дитини, що страждає на короткозорість, гігієна зору відіграє велику роль. Навантаження на очі має бути дозованим. Не рекомендується читати за їжею та в положенні лежачи. Не бажано дивитись телевізор дітям до двох років. Це не тільки негативно впливає на зір, але і на нервову систему.

    Щоб зберегти дитині зір, достатньо діагностувати короткозорість на ранніх термінах. Для цього слід регулярно відвідувати офтальмолога та періодично запитувати малюка, як він бачить. Адже добрий зір – основа повноцінного життя!
м. Дніпро, пл. Соборна, 8
(пл. Жовтнева, 8)

(050) 985-33-36,
(068) 895-33-36


Пн-Пт — 9:00-18:00
Сб — 9:00-14:00