Хірургія катаракти – повернення зору

 • Катаракта ока – захворювання органу зору, що супроводжується частковим або повним помутнінням кришталика. Цей процес здійснюється внаслідок денатурації білка. Часто зустрічається у людей після 40 років.

Око людини постійно змінюється протягом усього життя. З віком центральна частина кришталика – природна внутрішньоочна лінза, що бере участь у заломленні світла і фокусуванні його на сітківці, – стає щільнішою, набуває жовтого забарвлення і втрачає свою прозорість. Це погіршує наше сприйняття світла і кольорів. Поступово кришталик стає дедалі більш каламутним, а зір менш чітким. Зріла катаракта може настільки знизити зір, що людина стає практично сліпою.


Безумовно, це найчастіша причина зниження зору у літньому віці. Вона може виникнути також внаслідок захворювання чи травми. Іноді катаракта буває вродженою.

У світі сліпотою через катаракту
уражено 20 млн. осіб!
 • Симптоми катаракти
  ● Поступове зниження зору з віком.
  ● Значне зниження сутінкового та нічного зору.
  ● Ускладнення зору при яскравому сонячному світлі через появу сяйва навколо джерел світла.
  ● Погіршення здатності розпізнавати кольори.
  ● Необхідно часто змінювати окуляри. Проблеми з читанням.
 • Причини виникнення катаракти
  ● Вік.
  ● Травма очей.
  ● Спадковість.
  ● Цукровий діабет.
  ● Тривале застосування деяких медикаментів.
  ● Ультрафіолетове випромінювання.
  ● Деякі обмінні порушення.

  Якщо симптоми катаракти мало виражені, використання спеціальних вітамінних крапель та зміна (призначення) окулярів може на деякий час дати можливість працювати та жити комфортніше.

  Однак хірургічне лікування – єдиний шлях лікування катаракти. Офтальмологічний центр «ЗІНИЦЯ» оснащений усім необхідним діагностичним обладнанням, щоб визначити, як катаракта впливає на ваш зір.

  Зазвичай, коли зниження зору починає заважати Вам виконувати Ваші повсякденні обов'язки та займатися Вашим хобі, потрібно подумати про лікування.

  Ви разом із лікарем повинні вирішити, коли доцільно робити операцію.

  При оперативному лікуванні катаракти помутнілий кришталик видаляється з ока і замінюється штучним. Це дозволяє відновити прозорість оптичних середовищ ока та його фокусуючі здібності. У більшості випадків операція з видалення катаракти та імплантації штучного кришталика (внутрішньоочної лінзи) дозволяє повністю відновити зір.

  Хірургічне видалення катаракти дає можливість майже магічного відновлення чіткого та ясного зору практично відразу після операції.


 • Результати операції з видалення катаракти:
  ● Поліпшення чіткості зору. Можна знову читати, дивитися телевізор, займатися будь-якими повсякденними заняттями завдяки відновленому чіткому та ясному зору.
  ● Покращення кольору – після видалення катаракти кольори більше не є блідими.
  ● Поліпшення якості життя − покращення якості зору дає можливість знову займатися спортом, керувати автомобілем, бути впевненим у своєму зорі у будь-який час доби.
  ● Зменшення залежності від окулярів і контактних лінз − імплантація штучного кришталика замість помутнілого дає можливість позбутися існуючих проблем із зором, таких як короткозорість і далекозорість.
  ● Зменшення залежності від окулярів для читання − імплантація штучних кришталиків спеціального дизайну або застосування програми «одночасний зір» дозволяє відновити зір не тільки далекозорим, але й позбутися окулярів близькозорим.

  На щастя, сучасне хірургічне лікування катаракт є безпечним і ефективним.

  Сьогодні мікрохірургічна техніка дозволяє проводити операцію в амбулаторних умовах. Зазвичай, процедура триває близько 10 хвилин. Зараз ця операція є найбільш частою і успішною.

  Найбільш прогнозованою та безпечною операцією видалення кришталика сьогодні є метод факоемульсифікації у поєднанні з імплантацією штучної лінзи. Ускладнення, пов'язані з хірургічним лікуванням катаракти, дуже рідкісні. Саме цей метод пропонується в нашому офтальмологічному центрі.

 • Як відбувається операція?
  Катаракта буде видалена за допомогою найпрогресивнішої методики холодної факоемульсифікації. Знеболення проводиться тільки краплями, ніяких додаткових уколів в очі не потрібно. Мікророзріз (близько 2 міліметрів) проводиться на краю прозорої рогівки (біля кордону з білою склерою).

  Катаракта перетворюється на завис мікрочастинок за допомогою ультразвукової енергії і зі струмом рідини видаляється з ока. Для відновлення оптичних властивостей після видалення природного кришталика відбувається імплантація штучного (інтраокулярної лінзи − ІОЛ).

  Поверхневе знеболення і мікро розрізи, що самогерметизуються, піднімають хірургію катаракти на якісно новий рівень і дають можливість набагато швидшого відновлення зору. Після операції не потрібно накладення пов'язок, і багато пацієнтів можуть чітко бачити вже наступного дня. У більшості випадків можна повернутися до своєї звичайної діяльності, наприклад, водінню машини, читання і т.д. за кілька днів після операції. При застосуванні «краплинного знеболювання» немає потреби у хворобливих ін'єкціях, які уповільнюють відновлення зору.
 • Переваги видалення кришталика методом факоемульсифікації такі:
  1. Застосування методу факоемульсифікації дозволяє провести всю операцію через мікро розріз у кілька міліметрів, який не потребує накладання швів – а це підвищення безпеки операції та скорочення відновлювального періоду.

  2. Дуже маленький розріз мінімізує контакт внутрішньоочних середовищ із зовнішнім середовищем – значне зниження ризику інфекції.

  3. Мікро розріз та відсутність швів на рогівці не змінюють форму рогівки. Це дозволяє уникнути появи в післяопераційному періоді астигматизму, що знижує гостроту зору – підвищення гостроти та покращення якості зору.

  4. Методика забезпечує мінімальне втручання у око, мінімальну травматизацію тканин ока, мінімальні коливання внутрішньоочного тиску під час операції − значне зниження частоти таких ускладнень, як запалення, крововилив.

  Всі перелічені переваги роблять операцію факоемульсифікації кришталика абсолютно безболісною та дуже комфортною для пацієнта, що дозволяє повернути зір практично відразу після операції, не обмежувати фізичні та зорові навантаження у післяопераційному періоді та не переривати свій звичайний спосіб життя.
ВПЕРШЕ в Україні в офтальмологічному центрі «ЗІНИЦЯ» факоемульсифікація кришталика проводиться на американському устаткуванні компанії «В&L» (Bausch&Lomb).
 • Результати операції з видалення катаракти:
  Апарат для факоемульсифікації – один з найнадійніших та найбезпечніших приладів у світі. Має низку переваг перед іншими приладами аналогічного призначення.

  Автоматизована робота побудована на використанні комп'ютера, що забезпечує більш високу надійність та швидкість. Можливість швидкісних реакцій та зворотного зв'язку значно вища, ніж у аналогів.

  Основні налаштування виведені на автоматичний рівень, що полегшує та прискорює дії хірурга, робить роботу факоемульсифікатора максимально стабільною.

  Для ультразвукового подрібнення кришталика використовується унікальний зонд (патент компанії). Це дозволяє дуже швидко виходити на потрібну потужність. За рахунок цього досягаються дуже короткі та сильні імпульси ультразвуку та великі паузи між ними. Такий режим роботи ультразвуку не дозволяє навколишнім тканинам та рідинам нагріватися. Саме це дозволило розробити принцип холодної факоемульсифікації, який забезпечує максимальну атравматичність процедури.

  Принцип холодної факоемульсифікації дозволив зменшити діаметр зонда (бо немає чохла, що охолоджує) і розмір розрізу для операції з 3 мм до 1,6 мм. Сьогодні це найменший розріз для операції видалення кришталика!

  Для того, щоб досягти високого зору після видалення кришталика, його треба замінити штучною, так званою інтраокулярною лінзою (ІОЛ). Штучні кришталики застосовуються з 1948 року та є безпечними. Штучний кришталик залишається в оці назавжди.

  Гострота та якість зору залежать від точності розрахунків та якості використовуваних ІОЛ.

  В офтальмологічному центрі «ЗІНИЦЯ» використовуються внутрішньоочні лінзи провідних компаній світу Alcon та Bausch&Lomb, які сертифіковані в Україні.

  Ці лінзи виготовлені з акрилового гідрофільного матеріалу. Акрил має високий коефіцієнт заломлення, що дозволяє зробити їх дуже тонкими навіть у випадках, коли потрібні великі лінзи оптичної сили.

  Гідрофільність матеріалу дозволяє зберігати прозорість лінзи протягом усього життя. Тому ці лінзи мають довічну гарантію.

  Лінзи є моноблочними (оптична та опорна зони виконані єдиним блоком), що дає додаткову безпеку під час імплантації лінзи в око.

  Кожна лінза має свої нюанси і може бути кращою у певному випадку.

  Офтальмологічний центр «ЗІНИЦЯ» має в своєму розпорядженні можливість вибрати ту лінзу, яка максимально відповідатиме саме Вашим потребам, способу життя і підходитиме саме для Ваших очей.

Переваги хірургії кришталика в офтальмологічному центрі «ЗІНИЦЯ»:
Вперше в Україні застосовується методика холодної факоемульсифікації – це остання та найпрогресивніша методика видалення кришталика.

Використання американського приладу для факоемульсифікації кришталика Millenium компанії Bausch&Lomb – підвищена безпека, надійність і точність: найменший розріз (1,6 мм).

Операції проводяться у спеціалізованому операційному блоці, оснащеному найсучаснішим обладнанням для підтримки стерильності.

Використання тільки кращих гнучких внутрішньоочних лінз для заміщення кришталика.
Олег Николаевич Максименко
Пацієнтам з офтальмологічними ускладненнями у «Зіниці» допомагає наш провідний хірург, що спеціалізується на лікуванні катаракти, Олег Миколайович Максименко.

На його рахунку понад 50 тисяч операцій на очному яблуку. Також він є чинним членом Європейського товариства катарактальних та рефракційних хірургів, Німецького товариства офтальмологів та постійним учасником міжнародних конференцій.
м. Дніпро, пл. Соборна, 8
(пл. Жовтнева, 8)

(050) 985-33-36,
(068) 895-33-36


Пн-Пт — 9:00-18:00
Сб — 9:00-14:00