Рефракційна терапія чи звичайні контактні лінзи?
Нормальна фізіологія передньої поверхні ока тою чи іншою мірою порушується при носінні контактних лінз. Нічні лінзи знаходяться на оці 6-8 годин, поки Ви спите, а м'які контактні лінзи – 12-14 годин під час неспання.
Рогівка немає кровоносних судин, тому дихає лише атмосферним киснем. Звичайно, якщо між рогівкою та атмосферою є перешкода у вигляді контактної лінзи, рогівка дихає гірше. Вночі, коли повіки закриті, надходження кисню до рогівки ще більше знижується, проте це фізіологічний стан, до якого наш організм адаптований.
Якщо ж вранці на око надягається контактна лінза, рогівка продовжує недоотримувати кисень і, по суті, перебуває в стані кисневого голодування (гіпоксії) цілодобово. Хронічна гіпоксія може викликати вростання судин у рогівку (неоваскуляризацію), що з часом може призвести до зниження зору.
Обмін сльози – дуже важливий процес. Досить сказати, що сльоза змиває з ока частинки пилу та смогу, забезпечуючи перший бар'єр захисту. Крім того, сльоза транспортує до рогівки поживні речовини та видаляє розчинні продукти її життєдіяльності. Звичайні контактні лінзи порушують обмін сльози, м'які – дуже значно, жорсткі – значно меншою мірою. При рефракційній терапії вдень контактна лінза на оці взагалі відсутня, тому сльозообмін зовсім не порушується.
Випаровування води з поверхні м'яких контактних лінз більше, ніж з поверхні ока без лінзи, що змушує слізні залози працювати з підвищеним навантаженням. Згодом це може призвести до недостатності утворення сльози і так званого «сухого ока». При рефракційній терапії цей механізм відсутній, тому процес утворення слізної рідини не порушується.
На поверхні контактних лінз (в першу чергу м'яких) поступово формуються відкладення, що складаються в основному з білків із порушеною структурою (денатурованих). Останні є чужорідними для організму, що згодом може призводити до запальних реакцій – кон'юнктивітів з алергійним компонентом. Жорсткі газопроникні лінзи і особливо лінзи Paragon CRT набагато безпечніші в цьому сенсі.
Крім того, при рефракційній терапії пацієнт в активну добу вільний від обмежень, пов'язаних із звичайними контактними лінзами (косметика, пил, аерозолі, дим, вітер та інші фактори впливу).